Kostarika

Pura Vida!

Ben Luis Flores Umana. Kosta Rika'lıyım. Sırasıyla 14, 10 ve 7 yaşlarında üç erkek çocuk sahibiyim ve 32 yaşındayım. Yaşlandım tabii!

Beş yıldır Pacuare Lodge'deki Aventures Naturales firması için kanocu olarak çalışıyorum. 12 yıllık nehir tecrübem var. Çalıştığım yere 45 dakika mesafede küçük bir kasaba olan Turrialba'da yaşıyorum. 

Kano kullanmayı ilk olarak 12 yaşımda, Turrialba'daki kano okulunda öğrendim. Daha sonra ise raftinge geçtim.

İnsanları mutlu etmeyi seviyorum ama güvenli bir şekilde. Güvenlik her zaman önce gelir. İnsanlar hoş vakit geçiriyor ve eğleniyorlarsa ben de çok mutlu oluyorum. Pura Vida!

Çocuklarım okula gidiyorlar fakat aynı zamanda kano kullanmayı da öğreniyorlar. Onların iyi birer kanocu olmalarını istiyorum. 

Kosta Rika'da hayat oldukça pahalı fakat buranın doğal güzelliklerine gerçekten paha biçilemez. Yağmur ormanının  ortasında yaşıyoruz bu yüzden hava devamlı yağmurlu. Vahşi doğanın içinde korku hissetmiyorum. Paraşüt, kanyon geçişi, şelale inişi ve yerlilerin yaşadığı bölgelere doğa yürüyüşleri gibi çeşitli doğa aktiviteleri düzenliyoruz. 

Pura Vida!

"Pura Vida" Kosta Rika'da bizim hemen hemen her şey için kullandığımız bir terim. "Pura Vida" demek bizi mutlu ediyor.

Pura Vida!!!

Luis Flores Umana
Kosta Rika, 22 Ağustos 2018

Daha fazla hikaye için bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edin.

Bu fotoğraf ve hikayesi "İnsan Hikayeleri Projesi" fotoğrafçılarına aittir. Paylaşmak ve alıntı yapmak isterseniz, ilgili bağlantıyı ve #insanhikayeleri #humanstories etiketlerini kullanmanızı rica ederiz.

Fotoğrafçı Hakkında

Devamı