Nikaragua

Sörf benim hayatım

22 yaşındayım. San Jose del Sur, Nikaragua'da yaşıyorum. Hayatımı balıkçılıkla kazanıyorum ve sörf yapıyorum. İlgilendiğim üç çeşit sörf tipi var; kıyı sörfü, mini board ve bildiğimiz normal sörf.

Sörf yapmayı çok seviyorum. Sörf benim için hayatın ta kendisi. Bir sörfçü olarak kendimi geliştirmek ve değişik sahillerde sörf yapmak istiyorum. Biraz daha iyi bir düzeye gelebilirsem sponsor bulabileceğime inanıyorum. Sörf yaparken kendimi tamamlanmış, adeta denizle bütünleşmiş gibi hissediyorum.

Sekiz kardeşiz. Erkek kardeşlerimden biri de benim gibi sörfle ilgileniyor. Henüz 13 yaşında, kıyı sörfü yapıyor. Ben de ona yardımcı oluyorum.

Ailem benimle birlikte değil, yalnız başıma yaşıyorum. Henüz sörf yaparak para kazanamıyorum. Hem kendimi geçindirmek, hem de daha iyi sörf ekipmanları alabilmek için ihtiyacım olan parayı balıkçılık yaparak ve bir arkadaşımın okulunda sörf dersleri vererek kazanıyorum. Eğer orada çalışmazsam bir kıyı sörfü tahtası bile alamam.

Sürekli tekrar ve antremanla, iyi bir sörfçü olmayı hedefliyorum. En büyük hedefim ise ülkemi, Nikaragua'yı profesyonel bir sörfçü olarak temsil edebilmek.

Josue Matamoro
Nikaragua, 27 Ağustos 2018

Daha fazla hikaye için bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edin.

Bu fotoğraf ve hikayesi "İnsan Hikayeleri Projesi" fotoğrafçılarına aittir. Paylaşmak ve alıntı yapmak isterseniz, ilgili bağlantıyı ve #insanhikayeleri #humanstories etiketlerini kullanmanızı rica ederiz.

Fotoğrafçı Hakkında

Devamı