Sanki Türkiye’de daha önce yaşamış gibiyim

Hindistan'dan Türkiye'ye bir mobil operatörde çalışmak üzere geldim. 1- 2 sene kalırım  demiştim, 18 sene oldu, ayrılamadım, kopamadım. Türkiye'den bir iş teklifi gelince, İstanbul'un adını duyunca, orta eğitimde tarih dersimizde anlatılan ve beni çok etkileyen şeyleri hatırladım. Ailem de geldi, hala çok güzel şeyler hatırlıyorlar. 

Sadece İstanbul’u değil, Türkiye’de pek çok yeri sevdim. Tarihe ilgim var. Özellikle Kapadokya'yı çok seviyorum. Kapadokya'ya 13 kez gittim. O kadar eminim ki, Kapadokya'da hiç kaybolmam. Çok farklı hisler veriyor bana, beni çok derinden etkiliyor. Bazı yerlerde kendimi çok huzurlu, bazı yerlerde ise, birden çok endişeli, telaşlı bir ruh hali içinde buluyorum. En güzeli, yer altı şehirleri, kendimi oralarda çok huzurlu hissediyorum. Efes'e 18 kez gittim. 

Bu söyleyeceğim çılgınca gelecek, normal değil bu dedirtecek, ancak karşılaştığım şeyler beni şaşırtmıyor. Sanki daha önce buralarda yaşamışım, biliyormuşum gibi...

Someshwaran Krishnamurthy
İstanbul, 30 Mayıs 2018

Daha fazla hikaye için bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edin.

Bu fotoğraf ve hikayesi insanhikayeleri.com.tr’ye aittir. Paylaşmak ve alıntı yapmak isterseniz, ilgili bağlantıyı ve #insanhikayeleri #humanstories etiketlerini kullanmanızı rica ederiz.

 

K Murat Ekşioğlu1 Hikaye

Beni takip edin:

Dr.Y­.Mühendis­, ­ArGe Yöneticisi/Danışman.­ Üniversite ­hayatında­, doğduğu şehrin büyü­leyiciliğini farkedip­, O’nu gözlemlemek, tanımak ­amacı ile sokak sokak­ İstanbul’u dolaşarak­, fotoğraf çekmeye ba­şladı.

Çalışma ve aka­demik hayatla ara ver­diği bu hobisine­, 2009’da ­hocası, fotoğraf sana­tçısı Niko­ Guido sayesinde geri ­döndü. Fotoğraf Gezginleri çerçevesinde, Benİstanbul(2014’den beri), İstanbul365 projeleri ve­ İFA (İstanbul Fotoğr­af Ajansı) bünyesinde­ çalışmalarını sürdür­ürken hala ve ­hala ­hergün­ İstanbul’dan büyülenmeye devam ediyor. 

2 Yorum

  • Melek Alpaslan

    11 Temmuz 2018

    Emeklerinize sağlık Murat Bey

  • Nursen Bilgin Kadayıfçıoğlu

    10 Temmuz 2018

    Bir yaşamda aranan , başka yaşam izleri...Sıcak bir karakterin güzel kaleme alınıp fotoğraflanmış öyküsü... Emeklerinize sağlık...

1/1

Yorum Yap