Peru

Machu Picchu yolunda

Üniversiteden iki arkadaşımla birlikte Peru'yu geziyoruz. Dünyayı gezmek, yeni insanları ve onların kültürlerini tanımak bana çok büyük bir heyecan veriyor.

Enformasyon Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Ailemle birlikte Güney Kaliforniya'da yaşıyorum. 23 yaşındayım.

Bugün Machu Picchu'ya gideceğiz. Peru'da yağmur mevsimi olması sebebiyle bizim için zorlu bir yolculuk olacak, patika yürüyüşünden sonra tepeye otobüsle çıkacağız.

Tatilimizin geri kalan günlerinde Cuscu'da ATV sürdükten sonra bir tuz mağrasına gideceğiz. Turumuzdaki bir başka durak Gökkuşağı Dağları, orayı çok merak ediyorum çünkü oraya gitmek için sabah saat 3.30'da kalkacağız. Biraz yorucu olacak ama sanırım buna değecek. Daha sonra üç günlüğüne Lima'ya gideceğiz. Son olarak zamanında İnka bilgelerinin yaşadığı, çölün ortasındaki bir vahanın etrafında kurulan "Huacachina" köyünde iki gün kalacağız. Çok farklı bir deneyim yaşayacağımızı düşünüyorum.

Bu geziden sonra Kaliforniya'ya döndüğümde ne yapacağım hakkında belirli bir fikrim yok ama olmasını en çok istediğim şeyi gayet iyi biliyorum; beni mutlu edecek, ilgimi çeken ve en önemlisi beni başka yerlere götürecek bir işte çalışmak.

Azan Gotsman
Machu Picchu, Peru, 20 Ağustos 2018

Daha fazla hikaye için bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edin.

Bu fotoğraf ve hikayesi "İnsan Hikayeleri Projesi" fotoğrafçılarına aittir. Paylaşmak ve alıntı yapmak isterseniz, ilgili bağlantıyı ve #insanhikayeleri #humanstories etiketlerini kullanmanızı rica ederiz.

Fotoğrafçı Hakkında

Devamı