'Ayın parıltısını dünyanın diğer tarafından gördüğümden beri aynı kişi değilim'

Kuzey Hindistan'da küçük bir kasabada büyüdüm. Eğitimim beni bir çok şehre götürdü, bu da seyahat etme ve dünyayı görme isteğimi arttırdı.

Tek bir şehir ya da ülkeyi görmenin dünyayı tanımak için yeterli olamayacağını anlamıştım. Şansıma birçok ülkeyi gezip pek çok ilginç insanla tanışabileceğim bir iş buldum.

Bir süre sonra 9 ülkeyi ziyaret etmiş, sayısız insanla tanışmıştım. Seyahat etmekten vazgeçebileceğimi düşünemiyorum. Olabildiğince çok seyahat etmek, yeni yerler ve insanlar keşfedip onların kültürlerini tanımak benim için tam anlamıyla bir tutku haline geldi. Sadece bir turist olsaydım ülkelerin yalnızca en iyi yerlerini görürdüm, fakat işim sayesinde çalıştığım insanlarla gerçekten iletişim kurabiliyor, yaşam tarzlarını, hayata bakışlarını öğrenebiliyor ve anlayabiliyorum.

Tanrı bir sanatçı olsaydı, yarattığı şeyleri görüp onlara hayran olmamızı isterdi. Hayatın beni bundan sonra nereye götüreceğini bilemiyorum ve şu anda bulunduğum yerden son derece memnunum. Eğer seçme şansım varsa Müjgan gibi harika insanlarla tanışıp onlardan bir şeyler öğrenmeye devam etmeyi çok isterim.

"Ayın parıltısını dünyanın diğer tarafından gördüğümden beri aynı kişi değilim."

Deepak Lakhvani
İstanbul, Türkiye, 6 Eylül 2018

Daha fazla hikaye için bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edin.

Bu fotoğraf ve hikayesi insanhikayeleri.com.tr’ye aittir. Paylaşmak ve alıntı yapmak isterseniz, ilgili bağlantıyı ve #insanhikayeleri #humanstories etiketlerini kullanmanızı rica ederiz.

1 Yorum

  • Melek Alpaslan

    19 Eylül 2018

    Ayın parıltısını dünyanın her yerinden görmenizi dilerim. Bu kendim için de dileğim. Çok güzel bir hikaye . Fotoğrafçıyı ve sizi tebrik ediyorum

1/1

Yorum Yap