En büyük hayalim AKM'nin yeniden açıldığını görmek

Devlet Opera ve Balesi'nin boyahane şefiyim. Yaklaşık 21 yıldır bu kurumda çalışıyorum. 10 yıl Atatürk Kültür Merkezi’nde görev yaptım. Oradan emekli olmak isterdim, maalesef olmadı. En büyük hayalim AKM'nin tekrar açıldığını görebilmek.

Opera sevgisi aileden geliyor. İki ablam buradan emekli oldu. Abim ve yengem ise yine Devlet Opera ve Balesi'nde halen memur olarak görev yapmaktalar. Ben işin mutfak kısmını seviyorum. Tüm atölyelerden çıkan dekor ve aksesuarların önümüze gelmesi, bizim de onlara son halini vermemiz beni çok mutlu ediyor.

Evliyim, bir kızım ve bir oğlum var. Temsil zamanı onları da alıp mutlaka izlemeye gelirim. Hazırladığımız dekor ve aksesuarları sahnede görmek, sergilenen eserin bir parçası olmak işimin en sevdiğim kısmıdır.

Kızım baleyi çok seviyor. Ben de çocuklarımın sanatla ilgilenmesini çok istiyorum. Bu konuda onların her zaman yanında olacağım.

Alaattin Postalcı

İstanbul, 30 Ocak 2019

Daha fazla hikaye için bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edin.

Bu fotoğraf ve hikayesi "İnsan Hikayeleri Projesi" fotoğrafçılarına aittir. Paylaşmak ve alıntı yapmak isterseniz, ilgili bağlantıyı ve #insanhikayeleri #humanstories etiketlerini kullanmanızı rica ederiz.

Canan Çalışkan2 Hikaye

Beni takip edin:

1967 Ankara doğumluyum. 18 yıllık iş hayatından sonra 2007 yılında Fototrek ile birlikte fotoğraf çekmeye başladım. Değerli hocalarımızın seminerlerine ve karma sergilere katıldım. 2009 yılında Ozcan Yurdalan ile yaptığımız Nepal seyahati benım hayatımın dönüm noktası oldu. Batı dünyasına o kadar aşina idim ki doğuya yaptığım bu seyahat hayata bakış açımı tamamen değiştirdi.. Yollarda olmayı,farklı coğrafyalardaki insanların yaşamlarına tanıklık etmeyi çok seviyorum. Gezerken mi fotograf çekiyorum yoksa fotoğraf çekmek için mi geziyorum bu iki tutku şu anda yanyana.. Niko Guido ile Venedik festivalinde tanıştıktan sonra Fotomaraton projesi dahilinde dunyanın bır çok şehrinde sokak fotoğrafçılığı yapmaya devam ediyoruz.. Bu anda da Benİstanbul 2018 projesinde yer alıyorum. Salih Güler ile “Sahne Arkası”projesinde çalışmalarıma devam ediyorum.

1 Yorum

  • Hasan Postalcı

    15 Mayıs 2019

    Kardeşim Ati çok güzel duygular paylaşmış sın Bu duygulara bende içten katılıyorum bütün dileklerin yerine gelir. Hep Sanatla ve sanatta kal. Abin Hasan

1/1

Yorum Yap