Tutkularının peşinden gitmek

Adım Elad Azizli. 1985 yılında Bakü‘de doğdum. Kulak Burun Boğaz uzmanıyım. Azerbaycan’da Tıp Fakültesi ikinci sınıfta okurken başarı derecemden dolayı İstanbul Üniversitesi ile yapılan anlaşma sayesinde eğitimimin kalan kısmını Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlamaya hak kazandım. 

Küçükken, babamın bir arkadaşının bana hediye ettiği bir anatomi atlası, bir neşter ve bir penset ile kendimce ve çocuk aklımla ameliyatlar yapıyordum. Bu hiç değişmedi, hala neşter ve pensetle uğraşıp duruyorum.

Doktorluk, özellikle de cerrahi bir branşla uğraşacağım çok netti. Öğrenciyken çok düşündüm. Ben burun, yüz, ses (inceltme/kalınlaştırma) ile uğraşmak yani burun ve yüz estetiği yapmak  istiyordum. Bu organların fizyolojisinde uzmanlaştıktan sonra estetik ameliyatlarını da yapmaya başladım ve bu uzmanlık alanını seçerek ne kadar doğru bir karar verdiğimi de zaman içinde gördüm. 

Yıllar önce şu an yaptıklarımı yaptığımı hayal ediyordum; spesifik bir hastalıkla uğraşmak, ameliyatlarını yapmak , bütün bunlarla ilgili bilimsel makaleler yazmak ve dünyanın dört bir yanına gidip kongrelerde sunumlar yapmak. 

Bugün bunları gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başarımın ardında yatan gerçek sebep tıbba olan merakım, merakla birlikte gelen araştırma arzusu, kısacası meslek aşkı. 

Bir insan yaptığı her eylemde, verdiği her kararda vicdanlı ve dürüst olmalı. Benim tavsiyem; istediğiniz bir şeyi hayal edin, tutkuyla bağlanın, disiplinli çalışın ve en önemlisi asla dürüstlüğünüzden ve vicdanınızdan ödün vermeyin.

Elad Azizli
İstanbul, Türkiye, 3 Aralık 2019

Daha fazla hikaye için bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edin.

Bu fotoğraf ve hikayesi "İnsan Hikayeleri Projesi" fotoğrafçılarına aittir. Paylaşmak ve alıntı yapmak isterseniz, ilgili bağlantıyı ve #insanhikayeleri #humanstories etiketlerini kullanmanızı rica ederiz.

Serpil Aybirdi4 Hikaye

Beni takip edin:

1972 doğumluyum. İstanbul'da büyüdüm,halen nostalji sayılan, doğa ile iç içe olan adalardan Büyükada'da yaşamaktayım. Uzun yıllar trekking ve kültürel geziler de arkadaşlarımın çektiği güzel fotoğraflara gıpta ile bakıyor, içten içe hevesleniyor, ben de bir gün fotoğraf dünyasına adım atmayı hayal ediyordum. Bir gün internette dolaşırken Temel Fotoğraf Atölyesi ilanı çıktı karşıma ve 2016 yılında Niko Guido "Dünyaya Farklı Bakmak" ile tanıştım. Her daim öğrenci heyacanını yüreğimde hissederek, öğrenmeğe devam ederek, başta İstanbul olmak üzere, gezdiğim, gördüğüm, bakabildiğim, hayatıma ışıltı katan her şeyi geleceğe taşımak, atölyeler ve projelere devam etmek istiyorum.

İşimi büyütmek istiyorum
Nehirde hayat

Nehirde hayat

Sepetteki umutlar

Sepetteki umutlar

İlk yorumu sen yap

Yorum Yap