Hayat aslında basit ve kısa

23 yaşındayken, daha iyi bir sahip olmak için Fiji Adaları'ndan Yeni Zelanda'ya geldim. 15 yıldır Auckland’ta yaşıyorum. Eşim Yeni Zellandalı bir bahçıvan. Arılardan elde edilen ürünleri satan Colony firmasının Auckland'taki tek dükkanında satış danışmanı olarak çalışıyorum. 

Yaptığım işi ve arıları seviyorum. Arıların kolonilerinde ürettiği faydalı ürünler ile bütün gün içiçe çalışmak, bu küçük canlıların bal yapmanın ötesinde ne kadar önemli olduklarını anlamama yardımcı oldu. Arıların bütün ekosistemi ayakta tutan barışcıl yol ve yöntemleri tüm insanlığa örnek olmalı diye düşünüyorum.

Mutlu bir insan olarak misyonumun sadece arılarla ilgilenmek olmadığını, aynı zamanda sağlık, sanat ve kültür yoluyla içinde yaşadığım topluma ve dolayısıyla tüm dünyaya yardım etmek olduğunu düşünüyorum.

Hayat aslında basit ve kısa. Yaptığımız seçimler ile herşey kendi ritmi içerisinde devam ediyor. Mutlu olmayı unutmamak ve hayatı kucaklamak ise yine bizim seçimimiz.

Suragni Sharma 
Auckland, Yeni Zelanda, 24 Ekim 2018

Daha fazla hikaye için bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edin.

Bu fotoğraf ve hikayesi "İnsan Hikayeleri Projesi" fotoğrafçılarına aittir. Paylaşmak ve alıntı yapmak isterseniz, ilgili bağlantıyı ve #insanhikayeleri #humanstories etiketlerini kullanmanızı rica ederiz.

Zeynep Banu Ergin2 Hikaye

Beni takip edin:

Kasım ‘1972 İstanbul doğumluyum .Marmara Üniveristesi İng.İktisat bölümünden mezun olduktan sonra aynı üniversitede İng.İşletme mastırımı tamamladım. 1995 yılında Citibank ‘ta başladığım finans sektöründeki kariyerimde çeşitli yöneticilik pozisyonlarında görev aldıktan sonra , 2010 yılından bu yana, İsviçre ve Türkiye’de özel bankacılık ve portföy yönetimi alanlarında serbest olarak faaliyet göstermekteyim.

Fotoğraf ile tanışmam Mart 2013 ‘te Niko Guido’nun ‘’Hayata farklı bakmak fotoğraf atölyesi ‘’aracılığı ile oldu .Fotoğraf benim için heyecan demek ,tutku demek, yaşam’ın tam kendisi demek . Fotoğraf aşkıyla yer aldığım özel tüm projeler hayatımda çok önemli yere sahip , ‘’Fotoğraf Gezginleri’’ nin parçası olmak benim için büyük bir mutluluk.

İlk yorumu sen yap

Yorum Yap