Özel bir çocuk

Ben Tom Odwyer. 1953 yılında Bridgeport, Connecticut'da doğdum.

Dine hiçbir zaman inanmadım fakat Tanrının varlığına her zaman inandım.

Küçükken anneme varoluşla ilgili sorular sorardım. Annem çok özel bir çocuk olduğumu söylerdi, yaşadıklarım onu haklı çıkardı.

Dokuz yaşlarında, endişeli doktorlarla dolu bir hastane odasındayım. Odanın tepesindeki büyük beyaz ışığı gördüğümde, yükselmiş, hastane odama yukarıdan bakarken annemin bana endişeli gözlerle baktığını görüyorum. Bu benim ölümün kıyısından döndüğüm ilk andı. Doktorun "Aramıza hoş geldin evlat" deyişini hayal meyal hatırlıyorum.

Genç Tom tam bir hippiydi. Ağır uyuşturucu bağımlısı ve aynı zamanda tam bir maceraperesttim. 

Bir kış günü arkadaşımla beraber doğa yürüyüşü yaparken kar fırtınasına yakalandık ve yolumuzu kaybettik. Tekrar yolumuzu bulup geriye nasıl döneceğimiz hakkında endişelenirken, ikimiz de çok yorgunduk. Arkadaşım karın üstünde biraz dinlenmek istedi, ben bunun sonumuz olacağını biliyordum. Arkadaşım için yapabileceğim birşey yoktu fakat hayatta kalmak için durmamam gerektiğinin bilinciydeydim. Tam kendimi bırakmak üzereyken bulutların arasından gelen tanıdık parlak ışığı gördüm. Işığa doğru giderek hayatımı kurtaran küçük kulübeyi buldum.

Tom Odwyer
Kuzey Carolina, ABD, 06 Şubat 2019

Daha fazla hikaye için bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edin.

Bu fotoğraf ve hikayesi "İnsan Hikayeleri Projesi" fotoğrafçılarına aittir. Paylaşmak ve alıntı yapmak isterseniz, ilgili bağlantıyı ve #insanhikayeleri #humanstories etiketlerini kullanmanızı rica ederiz.

İlk yorumu sen yap

Yorum Yap