Benim de sizler gibi hayallerim var

12 yaşındayım, ilkokul 6. sınıfdayım, okulumu da arkadaşlarımı da çok seviyorum. Kolay mutlu olabilirim, bir çikolata, sevdiklerimle beraber olmak ya da kocaman bir pizza. Ama saçma sapan şeylere de ağlarım bazen.

Doğuştan görme engelliyim, siz öyle diyorsunuz. Sevdiklerimin bir gün gözlerimin açılacağına dair bir umudu var. Ben çok umursamıyorum, çünkü herşeyi başarabileceğime inanıyorum. Dünyayı sizin gibi göremiyorum ama insanların çoğunun da gördüğünü sanmıyorum, sadece bakanların benden farkı yok.

Bana göre görmek dünyanın güzelliklerinin farkına varmak. Saçma sapan olayları kafasına takanlara sinir oluyorum, bu yüzden göremiyorlar.

Beni seven kocaman bir ailem var. Sadece annem, babam değil. Anneannem, dedem, babaannem var. Su var, Ecem, dayım, yengem var. Ezgi, Emrah, Yetkin, Semoş ve tabii ki Vildan var, var da var... Bu insanlar beni ben olduğum için karşılıksız seviyor. Aaa unuttum bir de kedim Köpük var.

Benim de sizler gibi hayallerim var. Çok güzel piyano çalıyorum. Özel ders aldığım Yiğit öğretmenimi söylemeyi atladım. Vildan, o’da var beni seven ve sevdiğim... İleride bundan 10 yıl sonra piyano, yani müzikle ilgili bir mesleğim olsun istiyorum, eğitim almaya devam edip Güzel Sanatlar Fakültesi'nde okuyacağım. Kitap okumayı, dinlemeyi çok seviyorum. Şu anda okuduğum bir kitapta zorlukları başaran 100 kadından bahsediliyor. Beni en çok etkileyen kadının hikayesi tüm yasaklara rağmen piyano çalıp orkestra şefi olan kadın. Bu hikayeyi sevmemin nedeni piyano için tüm zorluklarla savaşması...

Hayatta görmeyi en çok istediğim şey aynada nasıl göründüğüm? Ama çok güzel olduğumu hissediyorum, herkes öyle diyor.

İşte benim hikayem. Ben çok şanslıyım. Bu benim dünyam, benim insanlarım, en güzeli benim hikayem.

Naz Aydın, Öğrenci
Gebze, Kocaeli, 17 Kasım 2018

Daha fazla hikaye için bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edin.

Bu fotoğraf ve hikayesi insanhikayeleri.com.tr’ye aittir. Paylaşmak ve alıntı yapmak isterseniz, ilgili bağlantıyı ve #insanhikayeleri #humanstories etiketlerini kullanmanızı rica ederiz.

 

İlk yorumu sen yap

Yorum Yap