Paris fotoğrafı

1950 yılında New York'da doğdum. Amerikan Edebiyatı üzerine yüksek lisansımı yapmak için Kuzey Carolina'ya geldim. Her zaman, içten içe bir kitap yazma arzusundaydım.

Babam konuşkan bir insan olmadığı için geçmişi hakkında fazla bir bilgim yoktu. Tek bildiğim 2. Dünya Savaşı sırasında Amerikan ordusunda asker olarak görev yaptığıydı.

Babam 1998 yılında öldüğünde, Paris'te Eyfel kulesinin önünde tanımadığım bir kadın ve çocukla çekilmiş bir fotoğrafını buldum. Fotoğrafın arkasında sadece George Duval ismi yazıyordu. Fotoğraftaki kadının babamın sevgilisi olup olmadığını bilmiyordum. Bu fotoğraf babamın hayatı hakkında beni çok meraklandırdı.

Bir kaç yıl ve çokça araştırmadan sonra, fotoğraf çekildiği sırada yaklaşık 6 yaşında olan George'u bulmayı başardım. Babamı, çocukluğundan çok iyi hatırlıyordu ancak savaştan sonra ondan hiç haber alamamışlardı. Babamın onu ve annesini Fransa'da görev yaparken sık sık ziyaret ettiğini söyledi. O güne kadar babamın George'un annesiyle sevgili oldğundan %100 emin değildim.

Fransa'ya yaptığım bu geziden sonra yazacağım kitabın konusu bulmuştum. İlk kitabım, Paris Fotoğrafı, babamın hikayesinin kurgulanmış bir versiyonuydu. Babamın geçmişini deştiğim için çok memnunum.

Jane Gabin
Kuzey Carolina, ABD, 05 Şubat 2019

Daha fazla hikaye için bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edin.

Bu fotoğraf ve hikayesi "İnsan Hikayeleri Projesi" fotoğrafçılarına aittir. Paylaşmak ve alıntı yapmak isterseniz, ilgili bağlantıyı ve #insanhikayeleri #humanstories etiketlerini kullanmanızı rica ederiz.

İlk yorumu sen yap

Yorum Yap