İşimi büyütmek istiyorum

Ben Amarjeet, 42 yaşındayım. Amritsar'da yaşıyorum, ailem, bütün anılarım hepsi burada. Charming Chicken Restoranının 27 senedir şefi ve sahibiyim, işimi çok seviyorum. Armitsar'ın en iyi ikinci restoranıyız. 

Bu restoranı açmadan önce bir dükkanım vardı fakat annemin vefatı, babamın sağlık problemleri ve benim bütün paramı onların bakımlarına harcamam yüzünden 1984 yılında kapatmak zorunda kaldım. O yıllar benim için sıkıntılı ve üzücü geçti. Daha sonra bir süre değişik işlerde çalıştım. 1991 yılında ise bu restoranı açtım. En sevdiğim yemek "ras malai". 

Amritsar'da daha fazla restoran açmak istiyorum fakat şu an onun için imkanım yok. Aslında işimi yalnız Hindistan'da değil başka ülkelerde de franchise vererek büyütmek istiyorum. 1997 yılında yapılan aşçılık yarışmasından kazandığım ödüller ve sertifikalar var. 

Başka şehirlere, turistik yerlere seyahat etmek ve yeni insanlarla tanışmak hoşuma gidiyor. Oralarda tanıştığım insanları restoranıma davet ediyorum. Böylelikle işlerimi arttırmayı umuyorum. 

Çok sevdiğim kızım doğduğundan beri daha mutluyum. Üniversiteden mezun olduğunu görmek en büyük dileğim. 

Restoranımda müşteri memnuniyetini arttırmak en büyük hedefim ayrıca menüyü çeşitlendirerek insanların yemek istediği her şeyi burada bulabilmelerini istiyorum. "Chicken Charming Restaurant" isimli bir YouTube kanalım var. Kanalım için çeşitli videolar çekiyorum. Facebook sayfamda ise benden alışveriş yapan bütün firmalar fotoğraflarını paylaşıyor.

Amarjeet Singh
Amritsar, Hindistan, 12 Mart 2019

Daha fazla hikaye için bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edin.

Bu fotoğraf ve hikayesi "İnsan Hikayeleri Projesi" fotoğrafçılarına aittir. Paylaşmak ve alıntı yapmak isterseniz, ilgili bağlantıyı ve #insanhikayeleri #humanstories etiketlerini kullanmanızı rica ederiz.

Serpil Aybirdi4 Hikaye

Beni takip edin:

1972 doğumluyum. İstanbul'da büyüdüm,halen nostalji sayılan, doğa ile iç içe olan adalardan Büyükada'da yaşamaktayım. Uzun yıllar trekking ve kültürel geziler de arkadaşlarımın çektiği güzel fotoğraflara gıpta ile bakıyor, içten içe hevesleniyor, ben de bir gün fotoğraf dünyasına adım atmayı hayal ediyordum. Bir gün internette dolaşırken Temel Fotoğraf Atölyesi ilanı çıktı karşıma ve 2016 yılında Niko Guido "Dünyaya Farklı Bakmak" ile tanıştım. Her daim öğrenci heyacanını yüreğimde hissederek, öğrenmeğe devam ederek, başta İstanbul olmak üzere, gezdiğim, gördüğüm, bakabildiğim, hayatıma ışıltı katan her şeyi geleceğe taşımak, atölyeler ve projelere devam etmek istiyorum.

Tutkularının peşinden gitmek
Nehirde hayat

Nehirde hayat

Sepetteki umutlar

Sepetteki umutlar

İlk yorumu sen yap

Yorum Yap