Sepetteki umutlar

Ben Ma Cho. 46 yaşındayım. Min Nan Thu adındaki bu küçük köyde doğdum ve halen burada yaşıyorum. Çiftçiyim, yaptığım işi çok seviyorum ve gurur duyuyorum. Yetiştirdiğim ürünleri sepetime koyup pazarda satıyorum.

Köyümüzü etkileyen bir felakette ailemi kaybettim. Kocam da aynı felaketten dolayı üç yıl boyunca felçli kaldı. Ona elimden gelen en iyi şekilde bakmaya çalıştım fakat iyileştikten sonra başka bir kadınla kaçıp, beni terketti. Bundan sonra hayatım daha da zor bir hal aldı. Eğitimli bir kadın olmayışıma çok üzülüyorum. Bu yüzden çocuklarımın alabilecekleri en iyi eğitimi almalarını istiyorum.

Hayatımın sonuna kadar bir çiftçi olarak yaşamak istiyorum. Kiralık tarlamda tarım yapmayı seviyorum fakat çocuklarıma yeteri kadar yiyecek ayıramadığım zaman çok üzülüyorum. Gelecekte umarım biraz daha çok para kazanabilirim. Çocuklarıma çok özel ve iyi şeyler vermek istiyorum.

Ma Cho
Bagan, Myanmar, 15 Ocak 2019

Daha fazla hikaye için bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edin.

Bu fotoğraf ve hikayesi "İnsan Hikayeleri Projesi" fotoğrafçılarına aittir. Paylaşmak ve alıntı yapmak isterseniz, ilgili bağlantıyı ve #insanhikayeleri #humanstories etiketlerini kullanmanızı rica ederiz.

Serpil Aybirdi4 Hikaye

Beni takip edin:

1972 doğumluyum. İstanbul'da büyüdüm,halen nostalji sayılan, doğa ile iç içe olan adalardan Büyükada'da yaşamaktayım. Uzun yıllar trekking ve kültürel geziler de arkadaşlarımın çektiği güzel fotoğraflara gıpta ile bakıyor, içten içe hevesleniyor, ben de bir gün fotoğraf dünyasına adım atmayı hayal ediyordum. Bir gün internette dolaşırken Temel Fotoğraf Atölyesi ilanı çıktı karşıma ve 2016 yılında Niko Guido "Dünyaya Farklı Bakmak" ile tanıştım. Her daim öğrenci heyacanını yüreğimde hissederek, öğrenmeğe devam ederek, başta İstanbul olmak üzere, gezdiğim, gördüğüm, bakabildiğim, hayatıma ışıltı katan her şeyi geleceğe taşımak, atölyeler ve projelere devam etmek istiyorum.

İlk yorumu sen yap

Yorum Yap