Küba'da bir aile işletmesi

İsmim Alina Diaz Massino. 36 yaşındayım. Havana, Küba'da yaşıyorum. Babamla birlikte, insanların her türlü poster, dergi, sanat ve müzik aletleri vb. şeyleri bulabileceği "MEMORIAS" adını verdiğimiz kendi dükkanımızı işletiyoruz.

Benden üç yaş büyük bir abim var. Biri kız bir erkek iki yeğenime de ben bakıyorum. Sanırım büyük bir aile olduğumuzu söylebiliriz.

Havana Üniversitesi'ni bitirdim. Mütercim tercüman olmam gerekiyordu fakat çok stresli bir iş olduğu için bir türlü sevemedim. Mezun olduktan sonra üç yıl boyunca üniversitede eğitmenlik yaparak zorunlu hizmetimi tamamladıktan sonra aile işletmemizin başına geçtim. Abim, başka ilgi alanları olduğu için uzak kalmayı tercih edince aile geleneğimizi ve babamın işini sürdürme sorumluluğunu ben üstlenmiş oldum.  

Her ne kadar küçük bir ada ülkesi olsak da, kültürümüzü son derecede zenginleştiren büyük ressam ve müzisyenlerimizle tanınırız. 

Çok spesifik bir gruba hitap ettiğimiz için hiçbir şey satmadan kapattığımız haftalar oluyor. İşimizin iyi tarafı her gün yatırım yapmak zorunda olmamamız. Bir şey sattığımız zaman artı bir getirisi oluyor, satamadığımızda ise mallarımız değerinden bir şey kaybetmiyor.

Ailemizin her zaman beraber olmasını istiyorum. Oğlumun büyüyüp, başarılı bir insan olduğunu görmeyi umuyorum. Eğer aile işimizi devam ettirmek isterse, bu beni çok mutlu eder. Büyük hırslarım yok; sadece beni mutlu eden şeyi yapmaya devam etmek istiyorum.

Alina Diaz Massino 
Havana, Küba, 20 Aralık 2018

Daha fazla hikaye için bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edin.

Bu fotoğraf ve hikayesi "İnsan Hikayeleri Projesi" fotoğrafçılarına aittir. Paylaşmak ve alıntı yapmak isterseniz, ilgili bağlantıyı ve #insanhikayeleri #humanstories etiketlerini kullanmanızı rica ederiz.

İlk yorumu sen yap

Yorum Yap