Çocuklarımı okula uçakla götürüp getirdim.

1927 yılında Paris’te doğdum. Güzel Sanatlar Akademisi’nden mezun oldum. Paraşütçü asker olarak orduda görev alıp Afrika’ya gittim. Kırk sene Afrika’da yaşadım. Orada kabinedeki bir bakanın yakın koruması olarak görev yaptım. Hem asker hem de sivil olarak maceralı bir hayat yaşadım. En büyük tutkum avcılık, özellikle de denizaltı avcılığıydı. 39 metreye kadar dalabiliyordum. Denizaltı avcılığının yanı sıra fil de avladım.

Fransız Polinezyası’na görevli olarak geldim ve burayı çok beğenip yerleşme kararı aldım. Sonrasında evlendim, iki çocuğumuz oldu. Karım burada yaşamak istemediği için beni terk etti. 1975 senesinde şu an yaşadığım Morea'daki bu yeri satın aldım. O günlerde hayatımı ressam ve heykeltıraş olarak kazanıyordum. Takı tasarımcısı olarak çalışan harika bir kadınla tanıştım ve evlendik. Çocuklar bizimle beraber yaşadığı ve Morea’da okul olmadığı için karımın ısrarı ile bir uçak aldım ve  10 sene boyunca her gün çocuklarımı Morea’dan Papete’deki okula uçakla götürüp getirdim. 

Şanslı bir adamım, hayatta arzu ettiğim her şeyi yapabildim. Mesela bir tablom Fransa’da yapılan bir sanat yarışmasında ödül aldı ve Louvre'de sergilendi. 

Hayatımda pişman olduğum tek şey avcılıktı. Filleri öldürdüm oysa filler çok zeki ve harika hayvanlar, onları öldürdüğüm için çok pişmanım bugün olsa böyle bir şeyi asla yapmazdım.

Afrika benim için her anlamda özgürlük demekti, orada büyük bir güç ve otorite sahibiydim. Her istediğimi, istediğim zaman yapabiliyordum. Fransız Polinezyası’nda o gücüm ve otoritem olmadı ama yine de burası çok güzel bir ülke ve buradaki yaşantımdan da çok mutlu oldum.

Allen Kerebel
Moorea Adası, Fransız Polinezyası, 21 Ekim2018

Daha fazla hikaye için bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edin.

Bu fotoğraf ve hikayesi insanhikayeleri.com.tr’ye aittir. Paylaşmak ve alıntı yapmak isterseniz, ilgili bağlantıyı ve #insanhikayeleri #humanstories etiketlerini kullanmanızı rica ederiz.

İlk yorumu sen yap

Yorum Yap