Evlenmem için bir aslanla dövüşmem gerekiyor!

Ailemle birlikte Kuzey Tanzanya'nın Nagarino bölgesindeki köylerden biri olan Arusha'da yaşıyorum. 28 yaşındayım. Hayatımı plajda incik boncuk, takı satarak kazanıyorum.

Elbette birgün ben de evlenip ailemin yanından ayrılacağım, fakat birden fazla kadınla evlenebilecek kadar cesur olduğumu kanıtlayabilmem için bir aslanla dövüşüp, onu öldürmem gerekiyor. Buna inanabiliyormusunuz? Bir Maasai erkeği olarak, kabilemdeki hemen hemen her erkek ve atalarım gibi bende hayatımı çok eşli olarak geçirmek istiyorum. Lütfen dikkat edin, burada ‘her erkek’ sözünün altını çiziyorum çünkü poligami kadınlara yasak. Ne yapalım, gelenek böyle.

Ha, bir de zıplamak var. Size ondan da bahsetmeliyim. Zıplamak zaten bizim geleneksel dansımız. Bunun yanı sıra yükseğe zıplamanın, müstakbel eşlerimin ailelerinden evlilik izni alırken daha az para ödememi sağlamasını umuyorum. Tahmin edeceğiniz üzere, durmaksızın zıplama antremanı yapmaktayım.

Evlenir evlenmez en az 5 çocuk sahibi olmayı hedefliyorum. Onların benim aksime eğitim görmelerini, benim ve ailemin hayatlarından daha kolay bir hayata sahip olmalarını istiyorum.

Hayattan ve gelecekten diğer beklentilerim; bir araba sahibi olmak (ama bunun nasıl olabileceğini hiç bilmiyorum), sinemaya gitmek ve ölmeden önce birçok Avrupa ülkesini gezmek. Bütün hayallerimi gerçekleştireceğimden emin değilim, fakat hayal kurmaya devam edeceğim.

Emmanuel Hung
Zanzibar, Tanzanya, 16 Haziran 2018 

Daha fazla hikaye için bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edin.

Bu fotoğraf ve hikayesi insanhikayeleri.com.tr’ye aittir. Paylaşmak ve alıntı yapmak isterseniz, ilgili bağlantıyı ve #insanhikayeleri #humanstories etiketlerini kullanmanızı rica ederiz.

Nurhayat Baysal3 Hikaye

Beni takip edin:

1966 yılında Istanbul’da doğdu.Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu.Uzun yıllar turizm şirketinde kurumsal seyahat danışmanı olarak görev yaptı. 5 yıldır fotograf ile ilgisini atölye ve proje çalışmalarının ışığında gelistirmeyi hedefledi.Seminer ,atölye ve proje çalışmaları devam etmektedir.

İlk yorumu sen yap

Yorum Yap