Hayattaki amacımı öğrencilerime yol gösterirken buldum

Çocukluğumun ilk anısı; uzun, karışık, kıvırcık saçlarımla ve muhtemelen yıkanmamış yüzümle güneşi kovalamamdı. Ne kadar hızlı koşarsam koşayım güneş ışığını neden yakalayamadığımı anlayamıyordum. Ailecek çok fazla yer değiştirdikten sonra nihayetinde evim diyeceğim İzmir'e yerleştik. 

Üniversite tercihimi sınava girmeden bir önceki gece, itaatkar bir çocuk gibi Psikoloji veya Tiyatroyu seçmek yerine Hukuk ve Kamu Yönetimi'nden yana yaptım.

Hayattaki amacımı British Council'in İstanbul şubesinde çalışırken oradaki öğrencilerin akademik kariyer tercihlerine yardım edip onlara yol gösterirken buldum. Hayatımın aşkı, yirmi senelik eşim Richard ile de orada tanıştım.

İstanbul depreminden sonra İngiltere'ye taşındık. Orada çeşitli üniversitelerin uluslarası seviyede üst düzey temsilciliğini yaptım. Yirmi yılı aşkın bir süre boyunca, 70'den fazla ülkeyi dolaştım. Böylelikle değişik kültürleri ve farklı bakış açılarını tanıdım ve benimsedim.

Bu sene kanserle verdiğim mücadele bana hiçbir şeyin garantisinin olmadığını, ailemle, kızım Erin, köpeğim Ella ile daha fazla vakit geçirmem gerektiğini ve hayatı bütün iniş çıkışlarıyla beraber dolu dolu yaşamam gerektiğini öğretti.

Her gün yeni bir şey öğreniyorum. Öğrenirken ve tecrübelerimi paylaşırken adeta yeniden doğduğumu hissediyorum. O yüzden şirketimi öğrenci odaklı olacak ve müşterilerimizi mutlu edecek, onlara en uygun tavsiye ve yol gösterimini yapacak şekilde kurdum.

Şirin Myles (BA Hons, MBA)
Uluslararası Eğitim Danışmanı ve Koçu
S Myles Consultancy and Coaching
Oxford, İngiltere, 14 Eylül 2018

Daha fazla hikaye için bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edin.

Bu fotoğraf ve hikayesi "İnsan Hikayeleri Projesi" fotoğrafçılarına aittir. Paylaşmak ve alıntı yapmak isterseniz, ilgili bağlantıyı ve #insanhikayeleri #humanstories etiketlerini kullanmanızı rica ederiz.

Tansu Atacan Ömür 1 Hikaye

TED Ankara Koleji ardından da Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dilbilimi bölümünden mezunum. Emekliyim, iki kız çocuk annesiyim. Uzun zamandır resim yapıyorum, karma sergilere katılıyorum. Kızımı Fotoğraf Gezginleri atölyesine getirip götürürken bir baktım benimde bir fotoğraf makinam olmuş. Ben İstanbul projesinde yer almak benim için hem İstanbul’la hem de bu büyük aile ile tanışmak açısından güzel bir fırsat oldu.

İlk yorumu sen yap

Yorum Yap