İnsanlara "Vay be" dedirtebilmek

İsmim Roschan. Bir yıl önce, şef (aşçıbaşı) olarak çalışmak üzere Sri Lanka'dan Yeni Zelanda'ya geldim. Waiheke adasında çalışıyorum. İşimi çok seviyorum ve her gün yeni bir şey öğrenerek kendimi geliştiriyorum. Restoranımıza gelen güzel insanlara güzel yemekler yapmak beni gerçekten çok mutlu ediyor.

Otelcilik işinde 10 yılı aşkın tecrübem var. Daha önce Sri Lanka, Dubai ve Kuveyt'te çalıştım ama Yeni Zelanda'da yaşamaktan çok keyif alıyorum. Burası kesinlikle çok güzel bir ülke.

Yapmayı en sevdiğim, favori yemeğim; kuzu kaburga. Boş zamanlarımda yeni tarifler yaratmayı, yeni pişirme yöntemleri denemeyi ve yaptığım bu çalışmaların videolarını çekip yayınlamayı seviyorum. En çok hoşuma giden ise bu yemekleri insanlar sunmak ve onlara "VAY BE" dedirtebilmek.

Ailem, özellikle biri 6 diğeri 12 yaşındaki iki oğlum hayatta en değer verdiğim, benim için en önemli varlıklar. Şu an Sri Lanka'da yaşıyorlar. İleride onları yanıma getirtebilmek en büyük isteğim.

Dünyadaki tüm insanlara "Afiyet olsun" demek istiyorum. Hepimizin, diğer insanlarla bağ kurmaya, birbirimizi anlamaya ihtiyacı var. Eğer bunu başarabilirsek, dünya çok daha güzel bir yer olacak.  

Roschan
Waiheke Adası, Auckland, 14 Ekim 2018

Daha fazla hikaye için bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edin.

Bu fotoğraf ve hikayesi "İnsan Hikayeleri Projesi" fotoğrafçılarına aittir. Paylaşmak ve alıntı yapmak isterseniz, ilgili bağlantıyı ve #insanhikayeleri #humanstories etiketlerini kullanmanızı rica ederiz.

Arzu Kutan1 Hikaye

Beni takip edin:

İnsan, doğa, zıtlıklar, kültürler, dünyanın köşeleri, ışık, renk merak ettiklerimden bazıları … Yeni yerler görmek, gördüklerimi zaptedip paylaşmak arzusuyla başladı fotoğrafa ilgim. Gerçekleri anlatmanın en çıplak yollarından biri olduğunu düşündüm. Bunun kolay olmadığını farkedip öğrenci olmaya karar verince Niko Guido’nun “ Dünyaya Farklı Bakmak “ atölyesinde buldum kendimi. Dünyaya sonsuz farklı açılarından bakmak heyecanı ve çoşkusu içindeyim. Fotoğraftan kopamayacağım ve hep öğrenci kalacağım kesin. Fotoğrafın büyülü dünyasında keyifli bir yolculuk düşlüyorum. Ben İstanbul projesiyle İstanbul’u ve belki de kendimi biraz olsun yakalayabilmek istiyorum.

İlk yorumu sen yap

Yorum Yap