Zeynep Banu Ergin

  • Zeynep Banu Ergin2 Hikaye


    Beni takip edin:

    Kasım ‘1972 İstanbul doğumluyum .Marmara Üniveristesi İng.İktisat bölümünden mezun olduktan sonra aynı üniversitede İng.İşletme mastırımı tamamladım. 1995 yılında Citibank ‘ta başladığım finans sektöründeki kariyerimde çeşitli yöneticilik pozisyonlarında görev aldıktan sonra , 2010 yılından bu yana, İsviçre ve Türkiye’de özel bankacılık ve portföy yönetimi alanlarında serbest olarak faaliyet göstermekteyim.

    Fotoğraf ile tanışmam Mart 2013 ‘te Niko Guido’nun ‘’Hayata farklı bakmak fotoğraf atölyesi ‘’aracılığı ile oldu .Fotoğraf benim için heyecan demek ,tutku demek, yaşam’ın tam kendisi demek . Fotoğraf aşkıyla yer aldığım özel tüm projeler hayatımda çok önemli yere sahip , ‘’Fotoğraf Gezginleri’’ nin parçası olmak benim için büyük bir mutluluk.

Hayallerinizden asla vazgeçmeyin

26 yaşında İspanyol asıllı, Kübalı bir müzisyenim. 13 yaşımdan beri saksafon çalıyorum.

Müzikle ilk tanışmam gittiğim kilise ilkokulu sayesinde oldu. Yaklaşık iki yıl önce Havana'daki Milli Müzik Konservatuarı'ndan mezun oldum. 

Havana’da değişik mekanlarda, farklı gruplarla müzik yaparak hayatımı kazanıyorum. Üç kardeşiz, iki kız kardeşim babamla, ben annemle yaşıyorum.

Her genç insan gibi, farklı kültürleri tanımak ve dünyayı görmek amacıyla seyahat etmek istiyorum.

Önümüzdeki yıllar için hedefim kendimi müzik konusunda geliştirip daha ileri taşımak ve daha çok insan ile müziğimi paylaşabilmek.

Saksafon ile çalmaktan en çok keyif aldığım şarkı Henry Mancini‘den "Pembe Panter".

Hayallerinizin peşinden gitmekten asla vazgeçmeyin, seçtiğiniz yolda yürümeye devam edin, sonunda hayat size o düşü sunacaktır.

Guelmis Morilla, saksafoncu
Havana, Küba, 20 Aralık 2018

Daha fazla hikaye için bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edin.

Bu fotoğraf ve hikayesi "İnsan Hikayeleri Projesi" fotoğrafçılarına aittir. Paylaşmak ve alıntı yapmak isterseniz, ilgili bağlantıyı ve #insanhikayeleri #humanstories etiketlerini kullanmanızı rica ederiz.

Devamı
Hayat aslında basit ve kısa

23 yaşındayken, daha iyi bir sahip olmak için Fiji Adaları'ndan Yeni Zelanda'ya geldim. 15 yıldır Auckland’ta yaşıyorum. Eşim Yeni Zellandalı bir bahçıvan. Arılardan elde edilen ürünleri satan Colony firmasının Auckland'taki tek dükkanında satış danışmanı olarak çalışıyorum. 

Yaptığım işi ve arıları seviyorum. Arıların kolonilerinde ürettiği faydalı ürünler ile bütün gün içiçe çalışmak, bu küçük canlıların bal yapmanın ötesinde ne kadar önemli olduklarını anlamama yardımcı oldu. Arıların bütün ekosistemi ayakta tutan barışcıl yol ve yöntemleri tüm insanlığa örnek olmalı diye düşünüyorum.

Mutlu bir insan olarak misyonumun sadece arılarla ilgilenmek olmadığını, aynı zamanda sağlık, sanat ve kültür yoluyla içinde yaşadığım topluma ve dolayısıyla tüm dünyaya yardım etmek olduğunu düşünüyorum.

Hayat aslında basit ve kısa. Yaptığımız seçimler ile herşey kendi ritmi içerisinde devam ediyor. Mutlu olmayı unutmamak ve hayatı kucaklamak ise yine bizim seçimimiz.

Suragni Sharma 
Auckland, Yeni Zelanda, 24 Ekim 2018

Daha fazla hikaye için bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edin.

Bu fotoğraf ve hikayesi "İnsan Hikayeleri Projesi" fotoğrafçılarına aittir. Paylaşmak ve alıntı yapmak isterseniz, ilgili bağlantıyı ve #insanhikayeleri #humanstories etiketlerini kullanmanızı rica ederiz.

Devamı