Hayattan tüm beklentim çocuklarımın barış içinde büyümesi

Dasenach Kabilesi Şefi'nin en büyük oğlu ve kabilemin gelecekteki Şefiyim.

Adım Labuma. İki karım, yedi çocuğum var. Yaşımı tam olarak bilemiyorum çünkü bizler yılları Omo nehrinin taşmasına göre hesaplardık fakat nehrin üzerine baraj yapıldıktan sonra  artık nehir taşmadığı için yılları sayamıyoruz.

Büyük ve verimli topraklarımız, sığırlarımız, keçilerimiz var. Ayrıca, Omo nehri de bize tutmamız için bol bol balık sağlıyor.

Çocuklarımın barış içerisinde büyümesini istiyorum. Hayattan tüm beklentim bu.

Labuma
Omorate, Etiyopya, 13 Kasım 2018

Daha fazla hikaye için bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edin.

Bu fotoğraf ve hikayesi "İnsan Hikayeleri Projesi" fotoğrafçılarına aittir. Paylaşmak ve alıntı yapmak isterseniz, ilgili bağlantıyı ve #insanhikayeleri #humanstories etiketlerini kullanmanızı rica ederiz.

Hakkı Yıldırmaz4 Hikaye

Beni takip edin:

1985’te Kodak K4 ile başlayan fotoğraf serüvenim zaman içinde bir tutku halini aldı. Bu süreçte zor olanı, kendi kendime öğrenmeyi seçtim. Nihayet bir kursa katılayım dediğimde temel teknik bilgilerin pek çoğunu okumuş ve çokça pratik etmiştim. Üstelik bununla da yetinmeyip AÖF Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü de bitirdim. Bugün kendimi gerçekleştirmek için kullandığım araçlardan önde geleni fotoğraf çekmek; bir mühendisin gözünden hayatı resmetmek için kullandığım bir yöntem. Bazen özneyi mekandan ve zamandan soyutlayıp kadraja alırken bazen de içinde bulunduğu ortam ile bütünleştirerek fotoğraflamayı tercih ediyorum. Her şekilde hayatın akışında bir anı yakalamak ve buna kendi bakış açımı katabilmek için uğraşıyorum. Ve biliyorum ki, teknik ve estetiği bütünleştirerek bir gün istediğimi yapabileceğim...

İlk yorumu sen yap

Yorum Yap